17th April,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 17th April Penugonda Veeravenkata Srinivasarao West Godavari
2 17th April Naresh Kumar Nakrani Amreli
3 17th April Ravi Raj Sampat Amreli
4 17th April Maheshwara Rao Krishna
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 17th April Gurdeep Kumar Ludhiana
2 17th April Amit Kumar Patna
3 17th April Aziz Khan Mumbai
4 17th April Kumaresh Das Kasba
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 17th April Rahul Kushwas Delhi
2 17th April Shobhit Sharma Delhi
3 17th April Hiral Bhen Nakrani Amreli
4 17th April Abhilasha Sharma Pune
5 17th April Prabhu Vasu Chennai
6 17th April L.Ravi Baskar Lakshmanasamy Chennai
7 17th April Suresh Lakshmanan Chennai
8 17th April Anisha Rohida Kolhapur
9 17th April Sunil Varma Vijaywada
10 17th April Harsa Chowbary Vijayawada
11 17th April Love Duggal Pune
12 17th April Sushil Kumar Mumbai
13 17th April Manoj Kumar Kurukshetra
14 17th April Naresh Paras Chandwani Kolhapur
15 17th April Prabhat Katyal New Delhi
16 17th April Dharmesh Javiya Amreli
17 17th April Chintan Dobariya Bhav Nagar
18 17th April RDV PRASAD Vijayawada
19 17th April A Ramesh Vijayawada
20 17th April Binod Kumar Patna
21 17th April Vishal indralal Thakur Kolhapur
22 17th April Rajan Sihag Jalandhar
23 17th April Dhawal Dilip Vichhivora Mumbai
24 17th April Kalpesh C Dudani Ahmedabad
25 17th April Sunita T.V Vijaywada
26 17th April Chakrawarti D.S West Godavari
27 17th April Sriniwas Verma Vijaywava
28 17th April B V harshit Vijaywava
29 17th April krishan Kumar Mishra Jagraon
30 17th April K bhagyaraj Vijaywada
31 17th April Jaya Ari P.V.L Vijaywada
32 17th April Mayuresh Sarang Alibaug
33 17th April Manipkaraj.K Chennai
34 17th April Chaitanya Kulkarni Nasik
35 17th April Anil Kumar Jaipur
36 17th April Khan Durray Kamil Mumbai
37 17th April Shathragna Kondra Nizamabad
38 17th April Samir Solanki Limdi
39 17th April K Dhana Laxmi AP

24th April,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th April Pranav Viswanathan Chennai
2 24th April Saif Naziruddin Manjiyani Mumbai
3 24th April Neeraj Jadwani Kanpur
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th April Rupesh Parmar Vadodara
2 24th April Prashant Jadhav Navi Mumbai
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th April Hanumantha S M Bengaluru
2 24th April Gagan Aneja New Delhi
3 24th April Danish Hussain New Delhi
4 24th April Harsh Wardhan Lucknow
5 24th April A .Niyas Mohamed Namakkal
6 24th April Ravi Sankar Dwivedi Indore
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th April Gunjan Soni Noida
2 24th April Gagandeep Kakkar New Delhi
3 24th April Arushi Chhavra New Delhi
4 24th April Harishankar Cochin
5 24th April Ravi Kumar Sarawagi Chennai
6 24th April Anant Nigam Kanpur
7 24th April Rajesh T Das Cochin
8 24th April Ashar Khan Thane
9 24th April Gourav Banik Silchar
10 24th April Dhaval Dedhia Virar
11 24th April Janvi Ganwani Kolhapur
12 24th April Sheikh Abdul Sattar Ahmed Vijaywada
13 24th April Sai Teja P H Vijaywada
14 24th April Prasun Maitra Mumbai
15 24th April Siladitya Banerjee Serampur
16 24th April Mohanapriyan Pondicherry
17 24th April S. Velmurugan Arni

1st May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st May Gautam Sethi Delhi
2 1st May Vikash Kumar Jha Bangalore
3 1st May V Ranga Rao Vijaywada
4 1st May Sudarshan Singh Rawat Gaziabad
5 1st May Nageshwar Rao Bhimadole
6 1st May Shruti Anuresh Kasaragod
7 1st May Das Guru Dev Bajaj Ghaziabad
8 1st May Kamlesh Kumar Chennai
9 1st May Jawari Lal Bengaluru
10 1st May Praveen Sabharwal Dehradun
11 1st May Pawan Mangal Rajasthan
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st May Ramesh JVN Vijay Wada
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st May V.Surandhra Prasanth Chennai
2 1st May Shivsankar Goyal Hyderabad
3 1st May A. Natarajan Andi Kounder Coimbatore
4 1st May Jalandhar Pradhan Rourkela
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st May Vanshika Chaturvedi Noida
2 1st May Vinod Nimbagir Bawa Faridabad
3 1st May Amit Jadhav Bhavnagar
4 1st May Sivasundar Ganapathi Vellore
5 1st May R.Narendran Trichi
6 1st May Sayed Jamaluddin Mumbai
7 1st May Logeswaran Chennai
8 1st May Karthikeyan Ramaiya Thirupur
9 1st May Pinky Gupta Delhi
10 1st May Manjula Suryavanshi Bilaspur
11 1st May Saroj Sampat Amreli
12 1st May Nageshwar rao C H Vijaywada
13 1st May Akash Kurukshetra

8th May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 8th May Sidhanta Panda Bhubaneswar
2 8th May Kothandaraman Chennai
3 8th May G. Sarvanan Karur
4 8th May Kousalya Thoothukudi
5 8th May Ayinaparphi Vijay Kumar Chennai
6 8th May Gurwinder singh Sangrur
7 8th May Neeraj Kumar Gurugram
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 8th May Pradeep Singh Kolkata
2 8th May M. Bharath Patel Vellore
3 8th May Vivek Anand Gehlot Ujjain
4 8th May Shalu Jain Delhi
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 8th May Amarjeet Karan Noida
2 8th May Virendra Kumar Shah New Delhi
3 8th May V.Thirumani Kanchipuram
4 8th May Gautami Sudarsan Bengaluru
5 8th May Abhinav Chennai
6 8th May Unais Bengaluru
7 8th May Suresh Kanakpura
8 8th May Udit Narayan Konnagar
9 8th May Virendra Yadav Lucknow
10 8th May OS MurliCoimbatore
11 8th May Gadiraju bhagath Vijaywada
12 8th May Jasim Ansari Dhanbad
13 8th May Sanjay Magwan Siliguri
14 8th May Abdul Rahiman Kurnool
15 8th May Vishal Rawal Panipat
16 8th May Sneha .S Shimoga
17 8th May Vishal Sharma Alwar
18 8th May Kinjal Mehta Thane
19 8th May Anshul Gumber Delhi
20 8th May Chandrashekara H Devnagere
21 8th May Gitesh Mahadev Kamble Mumbai
22 8th May Sekh Rahis Boinchi
23 8th May Deepak Rakumar Agrawal Solapur
24 8th May Vikas Kumar Muzaffarpur
25 8th May Sanjeet Choudhary Roorkee
26 8th May Somnath Nagpal Punjab
27 8th May Saqlain Momin Bhiwandi
28 8th May Pawan Munjal Sirsa
29 8th May Kashmira Deogaonkar Pune
30 8th May Prachi Dilip Shinde Thane
31 8th May Sneha Rachel Erode
32 8th May Diwakar Sharma Delhi
33 8th May Dhiraj Luthra Chembur
34 8th May Shubham Bhongane Satara
35 8th May C H Harika Vijaywada
36 8th May Sonali Rout Kendrapara
37 8th May Debarati Bhattacharyya Kharagpur
38 8th May Ramesh Pathak Porbunder

15th May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 15th May Sachin Nagpal Noida
2 15th May Arief Mohammed Bengaluru
3 15th May Pradeep N A bengaluru
4 15th May Hitesh Mangal Jaipur
5 15th May Naveen Sridhar Madurai
6 15th May Gurmail Singh Kapurthala
7 15th May Maithreyi Mohan Chennai
8 15th May V. Uday Kishan Mumbai
9 15th May Sushil Rajani Kolhapur
10 15th May Vel Kumar Chennai
11 15th May Bharath Natarajan Chennai
12 15th May Khushal Lalwani Kota
13 15th May ELANGO .N Chennai
14 15th May Manish Kaushik Faridabad
15 15th May Sameer Jain Sagar
16 15th May Gurjeet singh kurukshetra
17 15th May V. Prasad Rao West Godavari
18 15th May Yogesh Kalani Pune
19 15th May Anthony Jyothi Sarkar Kolkata
20 15th May Muthu Kumar Balu Chennai
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 15th May Govind Waghe Indore
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 15th May Kishan Delhi
2 15th May Joy Palakkad
3 15th May Prashant Rane Mumbai
4 15th May Utsav Vaish Ghaziabad
5 15th May Roshanlal Sharma Delhi
6 15th May K Kamal Kumar Puttur
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 15th May Sudharshan Ryagalla Mumbai
2 15th May Sheetal Porji Navi Mumbai
3 15th May Ajay Verma Ludhiana
4 15th May Sandesh Kumar Ramesh Wankhede Nasik
5 15th May Shahinparvin H Coimbatore
6 15th May N.Lokesh Chennai
7 15th May Santadeep Dey Chennai
8 15th May Ram Mohan Chennai
9 15th May Bikram Sabat Jaipur
10 15th May Arpit Rathore Shahjahanpur
11 15th May Vinit Anand Bengaluru
12 15th May Bhawani Singh Jaipur
13 15th May Jaswant Singh Ludhiana
14 15th May Ayush Yadav Panvel
15 15th May Y. Harika Guntur
16 15th May V.J Subba Rao Vijaywada
17 15th May Kaarthikeyan Villupuram
18 15th May Manoj Kapurchand Chungade Vaijapur
19 15th May Thanniru Pavan Vinayak Vijaywada
20 15th May Mahesh Kumar Hasmukhlal Thakkar Ahmedabad
21 15th May G nageswara Rao Vijaywada
22 15th May Rajanish Pujari Mangalore
23 15th May Anjana Jacob Bengaluru
24 15th May Chandan Roy Bengaluru
25 15th May Pahnehdhra Kumar Hyderabad
26 15th May Ankit Kumar Gupta Gorakhpur
27 15th May Neha Verma Patiala

22nd May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 22nd May Kaushik Biswas Jamnagar
2 22nd May Zeeshan Ali Mir Srinagar
3 22nd May S.Arumugam Pondicherry
4 22nd May Hiren Agarwal Mumbai
5 22nd May Vaibhav Yadav Palghar
6 22nd May Tekchand Karda Bilaspur
7 22nd May Shoeb Shafiuddin Khan Nasik
8 22nd May Pinakshi Deb Kanpur
9 22nd May Krupa Sampat Amreli
10 22nd May Prabir Kumar Biswas Shikohabad
11 22nd May Kanumuri N V K M Aashish Nawabpet
12 22nd May Joginder Khatri Rohtak
13 22nd May Vasantha Kumar Mudurai
14 22nd May Parag Sharma Delhi
15 22nd May Danish Altaf Srinagar
16 22nd May Jeslin James Thrissur
17 22nd May Yogendra Singh Gautam Indore
18 22nd May Ajay Suresh Ranglani Kolhapur
19 22nd May Ashwin Krishna Chennai
20 22nd May Pavel Pandya Kolkata
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 22nd May Birendra kumar Rajak Dhanbad
2 22nd May Sudharshan Sanjay Chennai
3 22nd May Majher Khan Ghaziabad
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 22nd May Mandeep Singh Hoshiarpur
2 22nd May Sudhanshu Kumar Jamshedpur
3 22nd May Sumit Kumar Begusarai
4 22nd May Ayan Mukherjee Kolkata
5 22nd May Santosh Saravan Chennai
6 22nd May B Suresh Chennai
7 22nd May Reeta Bahuriya Pune
8 22nd May Badre Alam Singhbhum
9 22nd May Punam Keshri Patna
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 22nd May Surjeet Singh Delhi
2 22nd May Dilip Kumar Dawn Bardhaman
3 22nd May Tabish Shaukat Rhatwilkar Ambet
4 22nd May Vijay Kumar Bansal Sonebhadra
5 22nd May Gokul G Giri Pathanamthitta
6 22nd May Rahul Das Kolkata
7 22nd May Anoop Sharma Chandigarh
8 22nd May Anil kumar East Champaran
9 22nd May Diwakar Rao Panaji
10 22nd May Sohan Bhat Dombivli
11 22nd May Rajnikant Sharma Bhayender
12 22nd May V Satya Kumari Bhimavaram
13 22nd May Vivek Kumar Bengalore
14 22nd May V.V Krishnamutty Bhimavaram
15 22nd May Pawan Garg Jaipur
16 22nd May Prashant Kashinath Revankar Bhiwandi
17 22nd May Vishal Gupta Delhi
18 22nd May V Rambabu Vijaywada
19 22nd May Harish Desai Vadodara
20 22nd May Amar Sreekanth Muzaffarpur
21 22nd May Ramen Mondal Midnapur
22 22nd May Ashok Yadav Sreerampur
23 22nd May shyam Ingle Kharagpur
24 22nd May R. Sandhiya Chennai
25 22nd May R. Ganesh Kumar Chennai
26 22nd May Suprabhat Das Kolkata

24th May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th May Rushiraj Sampat Amreli
2 24th May Aakersita Bali Lucknow
3 24th May Hiren Devani Ankleshwar
4 24th May Neha Sapra Delhi
5 24th May Vanjarapu Gowrunaidu Vizianagaram
6 24th May Mathew Lipson Pathanamthitta
7 24th May D S chakravarthy Eluru
8 24th May deepak kumar Kurukshetra

29th May,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 29th May Shekhar Seth New Delhi
2 29th May Umesh Lohani Delhi
3 29th May Sumedh Pande Nanded
4 29th May Naren sharath Chennai
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 29th May Vibhor Singh Bangalore
2 29th May Prashant Pande Nashik
3 29th May Varun Dhaketa Indore
4 29th May Franklin Chennai
5 29th May Gnana Reuben Anbunathan Coimbatore
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 29th May Neeraj Garg Deoband
2 29th May Akhilesh Gurgaon
3 29th May Sandeep Patel Ahmedabad
4 29th May Jadav Dharmendra Pravinbhai Chotila
5 29th May Anuradha Patil Bilaspur
6 29th May Vignesh .S Tirunelveli
7 29th May Swapnil Dada Pawar Pune
8 29th May Kuldip Viththal Bharati Usmanbad
9 29th May S Ashvath Erode
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 29th May Ashish Kumar Gupta Jaunpur
2 29th May Manoj Kumar Singh Jaipur
3 29th May Sai Vamsi Chinni Vijaywada
4 29th May Dhiraj Kumar Lakhisarai
5 29th May Santosh Kumar Begusarai
6 29th May Brahamdeo Prasad Yadav Madhubani
7 29th May Ankita Acharya Kolkata
8 29th May Rohit Maurya Azamgarh
9 29th May Aniket Bhalerao Pune
10 29th May G Suresh Varma Vijaywada
11 29th May Ajay Pal Jaunpur
12 29th May Gagan Khanapure Hyderabad
13 29th May Satyam Delhi
14 29th May Bharat Bhai Nakhrani Amreli
15 29th May N. Manikandan Disa
16 29th May Karunanithi Chennai
17 29th May V. Ajith kumar Akividu
18 29th May Amit Jain Bengaluru
19 29th May P Vengaiah Vijaywada
20 29th May Amit Kumar Bengaluru
21 29th May Vimal Prakash Delhi
22 29th May Sanjeev Kumar Gurdaspur
23 29th May Sheshagiri Rao R Bengaluru
24 29th May Anita Gadodia Ghaziabad
25 29th May Chandra Bhan Allahabad
26 29th May K Padmavathi Vijaywada
27 29th May Pinki Kumari Sinha Delhi
28 29th May Urvashi V Panchal Ahmedabad
29 29th May Nishant Gupta Faridabad
30 29th May Nishant Yadav Delhi
31 29th May Ashok Ghosh Halishahar
32 29th May Neeraj Srivastava Maharajganj
33 29th May P Kishan Patro Adapada
34 29th May R Gopi Trichi
35 29th May Revathi R Chennai
36 29th May P.R. Bhavya Sri Bengaluru
37 29th May Ashish Ahmednagar
38 29th May Varun Kumar Shamli
39 29th May Harikrishan.S Chennai
40 29th May Shivram Teja Danda Chennai
41 29th May Vijay Kumar Rohtak

5th June,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 5th June S. Sindhuja Chennai
2 5th June V. harsha vardhan Vijaywada
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 5th June P.M. Ganesh kumar Trichi
2 5th June Pramod Gupta Kanpur
3 5th June Sufi Rafique Ul Islam Kolkata
4 5th June Navneet Bihani Bangur
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 5th June Ashish Yadav Mumbai
2 5th June Krishna Kumar Thiruvananthapuram
3 5th June S. Syed Hussain Chennai
4 5th June Naresh Joshi Shamali
5 5th June Ved Prakash Yadav Deoria
6 5th June Sumit Kumar Sharma Aligarh
7 5th June Jitendra Surat
8 5th June Guguloth Malathi Khammam
9 5th June Rinki Gupta Vaishali
10 5th June Thirumalesh Bengaluru
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 5th June Naresh Kumar Ambala
2 5th June Robin Pavithran Hyderabad
3 5th June Vivek Nirala Jodhpur
4 5th June Vasantha Kumar P Chennai
5 5th June S Kalirajan Chennai
6 5th June K Pardeep Kumar Coimbatore
7 5th June S. Karthik Prabhu Coimbatore
8 5th June Dinesh Chandraseker Chennai
9 5th June Sudhadit Kolkata
10 5th June Ambuj Mittal Agra
11 5th June Munish Kumar Hoshiarpur
12 5th June Rajesh Jale Delhi
13 5th June Sunny Delhi
14 5th June Akash Nandkumar Joshi Nanded
15 5th June Milan Gupta Ambala
16 5th June Sailendra Sameer Priyadarshi Bhubaneswar
17 5th June Mahammadrafik Jambagi Belgaum
18 5th June Amarnath Chennai
19 5th June Chitra k Chennai
20 5th June Naveen N Thanjavur
21 5th June Shweta Nigam Kanpur
22 5th June SK Mortazauddin Ahmed Hawrah
23 5th June Aniket Sawant Thane
24 5th June Seema P. Chopde Goa
25 5th June Hasmukh Lal Jain Bhimavaram
26 5th June Vijay Thakur Vyas Mumbai
27 5th June Sabyasachi Das Kolkata
28 5th June Manoj Dixit Kanpur
29 5th June Ruchi Priya Madhubani
30 5th June Shiv Nandan Dhurwe Kawardha
31 5th June Sudipta Roy Belgharia
32 5th June Raja Paswan Siliguri
33 5th June Reetika Yadav Bareilly

11th June,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 11th June Narendra Kumar Kathua
2 11th June Harish Sugandh Nagpur
3 11th June D Venugopal Coimbatore
4 11th June Ritish Nilkanth Chavan Pune
5 11th June Anand Raimane Mumbai
6 11th June Satpal Singh Mumbai
7 11th June Bappa Pramanick Kalana
8 11th June Suniti D Thakare Mumbai
9 11th June Raju Prasad Gupta Delhi
10 11th June Sanjay Sharma Delhi
11 11th June Apoorv Tandon Kashipur
12 11th June Jospeh Akash Roy Chennai
13 11th June S. Mansoor Elahi Chennai
14 11th June Bharath Kumar Chennai
15 11th June Nikunj Kumar Surat
16 11th June Piyush Patel Indore
17 11th June Mohammed Feroz Delhi
Bike Winners
Sr No Draw Date Name City
1 11th June Anita S Chennai
2 11th June Ashish Gupta Ghaziabad
3 11th June Nivrutti Namdev Kote Aurangabad
4 11th June Shubham Kapoor Dehradun
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 11th June S. Syed Yusuf Ahamed Chennai
2 11th June Biru Yadav Tiljala
3 11th June Mithil Thota Warangal
4 11th June Md Wasit Ali Nayyar Bhagalpur
5 11th June B Deepak Chennai
6 11th June Pavithra Kathiresan Chennai
7 11th June Abdul Aziz Muzaffarpur/td>
8 11th June Aparna Mondal Sonarpur
9 11th June Smita Jagariya Pune
10 11th June Vikrant Gupta Delhi
11 11th June Dilip Kumar Sah Madhepur
12 11th June Nirav Vora Amreli
13 11th June Balaram Jena Sambalpur
14 11th June Prasenjit Majumdar Hawrah
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 11th June C. Nachimuthu Namakkal
2 11th June M. Aboo Backer Siddiq Trichy
3 11th June J. Dorthy Salem
4 11th June Sunantha Chennai
5 11th June P. Twinkle Raj Kanchipuram
6 11th June Prasanna S Vinnupuran
7 11th June Magesh Chennai
8 11th June Tony Tirunelvelil
9 11th June N. Chandni Priya Madurai
10 11th June Hemaanalini k Chennai
11 11th June Sandip Kumar Allahabad
12 11th June Syed Basith Mahbubnagar
13 11th June Dinbandhu Sheth Thane
14 11th June Rajkumar Vadhvani Jamnagar
15 11th June Rashmi Bansal Ghaziabad
16 11th June Manoj Kumar Tailor Bengaluru
17 11th June Ashutosh Kumar Bhagalpur
18 11th June Bharavad Vijay Bhavnagar
19 11th June Saumya Tapadar Kolkata
20 11th June Ram Rege Indore
21 11th June Ashutosh Jha Kota
22 11th June Bhaskar Madhukar Goushetwar Pune
23 11th June V Chandramoli Karim Nagar
24 11th June Baljit Kaur Chandigarh
25 11th June Monika Chauhan Delhi
26 11th June Nilesh Ratan Pednekar Mumbai
27 11th June Pratibha Roy Delhi
28 11th June Anand Gunaki Pune
29 11th June Sunil Wadhwani Ahmedabad
30 11th June Tarak Nath Choubey Kolkata
31 11th June Sattam Mondal Murshidabad
32 11th June Somnath Saha Siliguri
33 11th June Sumit Nagpal Yamuna Nagar
34 11th June Paulami Paul Kolkata
35 11th June Manav Kumar Gupta East Champaran
36 11th June Manisha Pravin Vyawahare Pune
37 11th June Sakunthala SM Chennai
38 11th June R Dinesh Kumar Chennai
39 11th June Kishor M Coimbatore
40 11th June Chandran T Sivaganga
41 11th June N Sathi Raju Chennai
42 11th June Rashpal Singh Udham Singh Nagar
43 11th June Chandrakant Prasad Thane
44 11th June Sunita Antarapada
45 11th June Shyam Mahadeo Dhayate Ahmednagar
46 11th June Kailash Poddar Patna
47 11th June Manjunatha M Bengaluru
48 11th June Akshaya E Coimbatore
49 11th June Poorna Chandar Hyderabad
50 11th June Anand Khanna Ghaziabad
51 11th June Anirban Pahari East Midnapore
52 11th June Pretam Nandy Kolkata
53 11th June Mohit Jain Bengaluru
54 11th June Jagdish Singh Delhi
55 11th June Vasu Dev Bhattar Jodhpur
56 11th June T. Saravanan Bengaluru
57 11th June Kumar Pallav Mishra Hardoi
58 11th June Sumit Goel Ghaziabad
59 11th June Vijay Kumar Kale Jabalpur
60 11th June Arun Harshwal Jaipur
61 11th June Ravi Tomar Mathura
62 11th June Kiran Patel Hyderabad
63 11th June Sahadeb Syamal East Midnapore
64 11th June Rajendra Chauhan Barwani
65 11th June Nikhilesh Mondal Hoogly
66 11th June B. Amalnath Hyderabad
67 11th June Prabha Devi Delhi
68 11th June Somnath East Singhbhum
69 11th June Bhoi Krushnakant Piyushbhai Anand
70 11th June Arpita Singh Durg
71 11th June Gangadharappa DG Bengaluru
72 11th June Mounika Guntur

24th June,2019 Draw

Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th June Suresh Harmilapi Delhi
2 24th June Jai Kumar Verma Haridwar
3 24th June Mundkar Maroti Pandurang Nanded
4 24th June Suresh Kumar Bhopal
5 24th June Abhinandan Kumar Bettiah
6 24th June Megha Fenin Jaipur
7 24th June DR. Mahindra Mohan Katiyar Indore
8 24th June Sandip Basak Kolkata
9 24th June Haladhar Gouda Nabarangpur
10 24th June Akshay Nagori Jodhpur
11 24th June Shakunthla Bengaluru
12 24th June Swati Saha Kolkata
13 24th June Hitesh Golani Vadodara
14 24th June Saurav Choudhary Gurgaon
15 24th June Sanju Ambala Cant
16 24th June Sunil Kumar Karnal
17 24th June Ankit Katiyar Kannauj
18 24th June Pritam Sarkar Dinhata
20 24th June Vaibhav Sagare Kavathemahankal
21 24th June Pradip Swarnakar Tarakeshwar
22 24th June Archana Milind Bhosale Mumbai
23 24th June Vishnu Bhoi Cuttack
24 24th June Arjun Sharma Patna
25 24th June Ghanshyam Prasad Deoria
26 24th June Fazeera C kasargod
27 24th June Surendra Kumar Sikar
28 24th June Amit Kumar Pansari Madhubani
29 24th June V. Kanaka Durga Krishna
30 24th June Lalsa Devi Buxar
31 24th June Sonia Sharma Delhi
32 24th June Dilip Mukherjee Chandan Nagar
33 24th June Sufi Ramiz Ul Islam Bardhaman
34 24th June Varun Agarwal Lucknow
35 24th June Surajit Pal Gayeshpur
36 24th June Usha Rani Ghaziabad
37 24th June Mojammel Mondal Beniadanga
38 24th June Ankit Gairathi Gurgaon
39 24th June Mahendra N Hedau Gandhidham
40 24th June Vikram Bodke Nasik
41 24th June Sandeep Kumar Jaipur
42 24th June Mugdha Saurabh Ranade Pune
43 24th June Rajkumar K Kanchipuram
44 24th June Rohith K Chennai
45 24th June M Suganya Coimbatore
46 24th June Fazeera C kasargod
47 24th June P. Shiva Kumar Hyderabad
48 24th June Elangovan D A Chennai
49 24th June Sabrish Babu PS Chennai
50 24th June Neelam Rani Ghaziabad
51 24th June Lovely Ghaziabad
52 24th June Ashwini Raut Hingoli
53 24th June Prakash Chandra Dutta Baleswar
54 24th June T.K. Kuppumani Valsad
55 24th June Mohan Lal Mansa
56 24th June Shipra Shiwani West Champaran
57 24th June Kunar Swami Warangal
58 24th June Biswanath Mukharji Hawrah
59 24th June Biswajit Sinha Malda
60 24th June Debashish Karmakar Kalyani
61 24th June Vaishali Kanchipuram
62 24th June Ramya M Kanyakumari
63 24th June Gopinathan Chennai
64 24th June Rajendar Perna Khurda
65 24th June Saurabh Garg Pune
66 24th June Jaya Nanda Kolkata
67 24th June Azmal Aboobaker Bantwal
68 24th June Arihant Jain Jaipur
69 24th June Payal Kapurthala
70 24th June C. Sasikala Chennai
71 24th June Rajan Coimbatore
72 24th June Sadhna Uthukottai
73 24th June Bala Kumar Kanchipuram
74 24th June Jyoti Girdhar Hisar
75 24th June Vaishali Thane
76 24th June Raji P S Chennai
77 24th June Aryan Kumar Singh Patna
78 24th June Kunal Kumar Delhi
79 24th June Ashok Kapoor Kolkata
80 24th June Suprit Vasant Tare Thane
81 24th June Mohammed Dilshad Alam Kasba
82 24th June Rajendra Patil Dhule
83 24th June Sunil Luthra Nanded
84 24th June Debraj Debnath Taherpur
85 24th June Yogita Sanjay Awale Wardha
86 24th June Mohanan Mavelikara
87 24th June Rajkumar Cuddalore
88 24th June Anivesh Tiwari Allahabad
89 24th June N. Veneetha Pondicherry
90 24th June Jayalakshmi Pondicherry
91 24th June Chetan Solanki Thane
92 24th June Rajesh Kumar Yadav Nadiad
93 24th June M Kerthina Chennai
94 24th June Raghu PS Chennai
95 24th June Rathinavelu V Pondicherry
96 24th June Rachna Kumari Purnea
97 24th June Anurag Thakur Chhindwara
98 24th June Ishu Kolkata
99 24th June Ashish Somani Jodhpur
100 24th June Revathi Erode
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 24th June Subai Dutta Islampur
2 24th June Prakash Gupta Lucknow
3 24th June Ishan Mittal Jalandhar
4 24th June Kabindra Pathak Darbhanga
5 24th June Sanjay Kumar Belgharia
6 24th June Ram Parmanandani Kolhapur
7 24th June Sushil Chennai
8 24th June Janaki Devi P Chennai
9 24th June Yashi Bansal Agra
10 24th June T S Kalyani Chennai

1st July,2019 Draw

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st July Ajay Kumar Belari
TV Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st July M Nagamohan Erode
2 1st July Anjali Bajaj Ghaziabad
3 1st July Binu Babu New Delhi
4 1st July Milan Singh Noida
Microwave Winners
Sr No Draw Date Name City
1 1st July Prakash Phukan Dibrugarh
2 1st July David G Kanchipuram
3 1st July Ganesh Nanded
4 1st July ARUN T R Ernakulam
5 1st July Indra Prakash Delhi
6 1st July Vinod Kumar Bajaj Ghaziabad

UAE WINNERS

World Cup Ticket Winners
Sr No Draw Date State Winning Promo Code Name
1 1st May Dubai, UAE ICC1361562 Neena Joseph
2 1st May Dubai, UAE ICC1595561 Sujith John
3 20th May Sharjah, UAE ICC1230767 Muhammad Ayub
4 23rd May Dubai, UAE ICC 1578026 Muhammed Basheer Padiyath
5 23rd May Sharjah, UAE ICC1183194 Syed Hassan Shah
6 1st June Dubai, UAE ICC 1512222 NAZIR AHMAD MOHAMMAD SAEED KHOPATKAR
7 1st May Abu Dhabi ICC 1557262 VIKRAM SINGH
8 1st May Dubai, UAE ICC 1455124 Vasagar Venkatasubbu